Ailemveben Online
ailemveben
> Bu sayı

Eviniz çiçek açacak

Nihayet bahar güneşli ve rengarenk yüzünü bize göstermeye başladı. Şimdi birbirinden güzel, hoş kokulu çiçekleri evimize taşımanın tam zamanı.

Her yer rengarenk

Mevsimin getirdiği güzellikleri sofranıza taşıyın. Minik saksılarda sergileyebileceğiniz lale, sümbül veya nergisler bahar havasını evinize taşıyacak. Masanızı, yine üzerinde çiçek desenleri bulunan peçetelerle süsleyebilirsiniz.
Çiçekli çantalar

Bir çanta dolusu mis kokulu çiçek hem iyi bir hediye alternatifi hem de eviniz için hoş bir dekorasyon önerisi.

Gerekli malzeme:
l Pastel renklerde şeffaf kağıt
l Değişik çiçekler
l Konserve kavanozları
l Kağıt torbalar (Hobi malzemesi satan mağazalarda bulunur.)
Nasıl yapılır?
Pastel renklerdeki şeffaf kağıtları kare veya dikdörtgen şeklinde kesip kağıt torbaların üzerine yapıştırın. Her bir torbanın içine birer büyük şeffaf kağıt yerleştirin. Çiçekleri su dolu kavanozlara yerleştirip torbaların içine dikkatlice oturtun. Torbanın içindeki şeffaf kağıdın dışarı sarkmasına dikkat edin. Öneri: Kağıt torbaları büyük kartonlardan kendiniz de yapabilirsiniz. Hazır bir torbayı yapışma yerlerinden ayırıp açın ve örnek olarak kullanın. Taşınabilmesi için torbanın üst kısımlarına kurdele veya kalın ip yapıştırabilirsiniz.

Laleli vazolar

Laleler sadece vazonun içinde değil, aynı zamanda vazonun üzerinde de büyüleyici bir atmosfer yaratıyor. Üstelik yapımı da çok kolay.

Gerekli malzeme:
l Cam boyası (lila, pembe ve yeşil)
l Fırça
l Kağıt
l Kurşunkalem
l Makas
l Yapışkan bant
l Kalın cam bardaklar
Nasıl yapılır?
Lale şekillerini bir kağıdın üzerine çizip makasla şablon oluşturacak biçimde kesin. Şablonları bardakların içine bantla yapıştırın. Ardından çiçekleri lila ve pembe renklere, yaprakları ise yeşil renge boyayın. Boyama işlemi bittikten sonra şablonları bardakların içinden alın. Bardaklar kuruduktan sonra içine su doldurup laleler yerleştirin.

Camda sümbül demetleri

Bir bantla etrafını sardığınız sümbüller evinizin havasını değiştirecek. Birkaç demeti bir arada sergileyebilirsiniz.

Gerekli malzeme:
l Sümbüller
l Kurdele
l Cam vazo veya bardaklar
Nasıl yapılır?
Çiçeklerin saplarını aynı uzunlukta olacak şekilde kesin. Sümbülleri demetler halinde ayırıp her demetin etrafına bir kurdele sarın. Dilerseniz sapların uzunluklarını bir makas yardımı ile tekrar ayarlayabilirsiniz. Vazoların içerisine su doldurup demetleri içine oturtun. Öneri: Bu yöntemi başka çiçek çeşitleri için de uygulayabilirsiniz. Örneğin lale ve nergisleri de cam vazoların içinde sergileyebilirsiniz. Dekorasyonun püf noktası sap uzunluklarını eşit olarak ayarlamaktan geçiyor.

Sandıkta nergis sefası

Yeteri kadar yeri olanlar baharı sandık sandık eve – pencere önüne veya masanın üzerine - taşıyabilir.

Gerekli malzeme:
l 2 küçük meyve sandığı
l Sıvı yapıştırıcı
l Çiçeklerin rengine uygun mat boya
l Kalın kurdele
l Folyo veya çöp torbası
l Saksı içinde nergis veya sümbüller
Nasıl yapılır?
Sandıkları çiçeklere uygun renklerde sarı veya yeşil olarak boyayın. Boya kuruduktan sonra sandıkların etrafına uygun renkte bir kurdele yapıştırın. Sandığın kirlenmemesi için, içine bir folyo veya çöp torbası serin. Üzerine saksıdaki çiçekleri yerleştirin.

İlkbahar
Yaz
Sonbahar
Kış
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓
Arama


 
[ ö Ö ç Ç ı İ ğ Ğ ş Ş ü ]

 >  Yararlı linkler
 >  E-kart
 >  Site haritası
 Açılış sayfam yap
Aile Haberleri Yemek Tarifleri Yaşamın İçinden Kadına Özel Dekorasyon
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.